Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Šálek s podšálkem

A68/557

ŠÁLEK S PODŠÁLKEM

Čechy, Horní Slavkov, Lippert & Haas, 1. pol. 19. stol.
Zvonovitý šálek na nízké patce, zevně fasetovaný do dvanáctistěnu, s nepůvodním podšálkem, bílý porcelán, zlacené obruby a štafáž, barevná malba imitující drahé kameny na reliéfně vystupujících polích (šálek), na podšálku kytice pestrých květů. V. šálku 6,5 cm, Ø podšálku 16 cm. Vtlačená zn. „S“ s č. "16" (šálek), Lippert & Haas in Schlaggenwald s trojmístným letopočtem "843" a č. "22" (podšálek). Stav B.