A68/570
DVOJICE LÉKÁRENSKÝCH NÁDOB
Rakousko / Čechy, 19. stol.
Dvě lékárenské dózy cylindrického tvaru, bílý porcelán, na pohledové straně černě psané názvy substancí ve zlacených kartuších: "EXTR.CUBEBAE" a "EXTR:GUAJACI.", zlacené obruby, odnímatelná víka.
V. 9,5 cm a 12 cm.
Vtlačená značka "Bindenschild" (Rakousko, Vídeň, Wiener Porzellanmanufaktur), číslo točíře a trojmístný letopočet; černě tištěná kruhová značka "K. Schürer Praha (malírna a obchod lékárenským porcelánem, od r. 1891) a vtlačený dvojmístný letopočet.
Stav A-B.