A68/573
DVOJICE MINIATUR
Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur,
2. pol. 18. stol.
Dvě sedící fajánsové miniatury představují židovského rabína s rozevřenou knihou a selku s košíkem plným vinných hroznů na klíně, pestře malováno v muflových barvách, tónované inkarnáty.
V. 7,5 cm.
Značeno manganem "H" (a torzo starého inventárního štítku), resp. modře "HP" v ligatuře.