A68/577
ALEGORIE HUDBY
Patrně Itálie, Nove, manufaktura Antonibon, posl. čtvrt. 18. stol.
Čtyřfigurální skupina na vyšším skalnatém podstavci s vegetací a atributy v podobě hudebních nástrojů. Vrchol skupiny tvoří v kontrapostu stojící poloodhalená múza v bohatě zřaseném antikizujícím rouchu, v pozdvižené levé ruce drží hudební part, zatímco další dva jí leží u nohou. V nižší partii podstavce sedí po stranách dvojice mladých, zpola zahalených figur muže a ženy, držících hudební nástroje a knihy a vzhlížejících k ústřední postavě. Zezadu kompozici doplňuje dětská figura génia, držícího v levé ruce kytici květů. Figury elegantních proporcí a pozic jsou v duchu mnohovýznamových barokních konceptů vzájemně propojeny gesty a pohledy. Terraglia; opatřeno dřevěným soklem.
V. 32 cm.
Neznačeno.
Stav restaurováno.