A68/609
SV. SCHOLASTIKA
Střední Evropa,
17. / 18. stol.
Stojící světice v řádovém rouchu benediktinek, postava je esovitě prohnutá ve výrazném kontrapostu levé nohy, hlava pootočená a lehce skloněná na pravou stranu, na pravé ruce drží knihu, atribut levé ruky chybí. Dřevo, zbytky polychromie, v. 64 cm vč. nízkého osmibokého soklu.
Stav restaurováno.
Trhlina na pravém boku, stopy po červotoči, chybí část levé ruky a konce některých záhybů roucha.
Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2020.