A68/625
Rusko, Moskva, Vasilij Semenov (Semyonov),
IKONA ZVĚSTOVÁNÍ
1899
Malba na dřevěné desce se stříbrným, původně zlaceným okladem a aplikami svatozáří a rohů zdobených barevnými cloisonné emaily. Ag 875/1000 - ca 100 g, 13,5x11 cm, městská značka, ryzostní číslo, mistrovská zn. "BC", kontrolorská zn. - patrně Rudolf Gustavovič Vyurst.
Osvědčení puncovního úřadu. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2020.
V roce 1852 založil Vasilij Semenov, majitel zlatnické dílny, firmu, která se později proslavila svými stříbrnými výrobky zdobenými technikou nielo. V roce 1882 získala zlatou medaili na celoruské umělecké a průmyslové výstavě. Na počátku 20. stol. vedení firmy po smrti zakladatele převzala jeho dcera Maria.