A68/626
Rusko, Moskva, Petr Pavlovič Miljukov (činný 1877-1917),
STŘÍBRNÉ VEJCE S EMAILY
1908-1926
Dekorativní vejce s otevíracími dvoukřídlými dvířky, ovládanými stiskem ventilu na vrcholu, uvnitř se nachází trojice emailových maleb s motivem vzkříšeného Krista a dvojice andělů po stranách, dále zdobeno barevným přihrádkovým cloisonné emailem, uvnitř částečně zlaceno. Ag 875/1000, celková (hrubá) hmotnost 264,30 g, v. 9 cm, tzv. 2. kokošnikový punc, mistrovská značka "ПM".
Osvědčení puncovního úřadu. Z důvodu koronavirové pandemie nedošlo v plánovaném termínu k zasedání komise NPÚ Brno, Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty bude zadministrováno později.
Firmu založil v roce 1877 majitel stříbrnické dílny Petr Pavlovič Miljukov. Produkovala především šálky, držáky na skleničky, cukřenky a slánky. Její činnost je doložena do roku 1917.