A68/699
RUKOJETI SLUNEČNÍKŮ
Evropa,
konec 19. stol., 20. stol.
Soubor devíti kusů rukojetí k deštníkům nebo k paraplíčkům: Modrý smalt s bílými květy, d. 20 cm. - Černý smalt s čínským drakem, d. 15 cm. - Imitace želvoviny, d. 23 cm. - Želvovina se stříbrným nákončím a s iniciálami "C.H.", d. 20 cm. - Kostěný s motivem vinné révy, d. 14 cm. - Perleť se stříbrným knoflíkem a závitem, d. 16 cm. - Perleť se stříbrným knoflíkem a nákončím, d. 22 cm. - Stříbrná rukojeť s perleťovým nákončím, d. 21 cm. - Mořená kost (narval?) se zlatými nákončími (Au 585/1000, puncovní značka Z-58), d. 33 cm.
Stav A-B.