Hlavní stránka > Aukce > 70. Sbírka Alexandra Skalického a další vybraná díla českého výtvarného umění. > Trojice PF

A70/014

Josef Istler (1919-2000)

TROJICE PF

1977/1986/1987
Monotyp, 15,7x10,6 cm, perem dat. a sign. "p.f. 77 Istler". Monotyp, 15,3x20,2 cm, perem dat. v levém dolním rohu "p.f. 86", sign. v pravém dolním rohu "Istler". Monotyp, 14,4x21,3 cm, tužkou sign. v levém dolním rohu "Istler", dat. v pravém dolním rohu "p.f. 87". Provenience: sbírka Alexandra Skalického.

Josef Istler - významný český malíř a grafik, představitel surrealismu a informelu. Studoval pouze soukromě koncem 30. let v Jugoslávii u W. Höffnera. Přátelil se a spolupracoval s K. Teigem a Toyen, pod jejich vlivem tvořil v duchu lyrické abstrakce. Po 2. světové válce vstoupil do Spolku výtvarných umělců Mánes. Mezi léty 1945-1947 spolupracoval se skupinou Ra, poté se stal členem skupiny Cobra a SČVG Hollar. Zabýval se také fotografií a veřejnými realizacemi, např. triptych pro ruzyňské letiště či výzdoba kostela v Jedovnicích ve spolupráci s M. Medkem, K. Neprašem, J. Koblasou a L. Kolkem. Samostatně vystavoval od r. 1945, jeho dílo je zastoupeno v domácích i zahraničních sbírkách (Londýn, Paříž, Berlín, Amsterdam).

Vyvolávací cena: 6 000 Kč

Pro zadání absenční dražby se nejprve přihlaste nebo zaregistrujte.

Aukční přirážka činí 20 % ke kladívkové ceně.

Písemný limit
Částka v CZK
Telefonní dražba
Podat nabídku