Hlavní stránka > Aukce > 70. Sbírka Alexandra Skalického a další vybraná díla českého výtvarného umění. > Eterna

A70/040

Vladimír Suchánek (1933)

ETERNA

1973
Litografie, 32,5x42 cm (výřez pasparty), 58x70 cm (rám), sign. tužkou dole uprostřed, čísl. "92/100". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Provenience: sbírka Alexandra Skalického.

Vladimír Suchánek je současný český malíř, grafik a ilustrátor. Studoval výtvarnou výchovu na PedF UK v Praze u prof. Boudy, Salcmana a Lidického a grafickou speciálku na AVU u prof. Silovského. Suchánkovy grafické listy, plné bohaté imaginace a osobité poezie, jsou důkazem mistrovského ovládání barevné litografie, která je jeho nejužívanější grafickou technikou. V této oblasti dosáhl mezinárodního uznání – za svou tvorbu získal celkem 29 významných cen. Svými pracemi je zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, Albertina Wien, Rockford Art Museum a v řadě dalších veřejných a soukromých sbírek u nás i v zahraničí. V roce 2006 mu bylo uděleno státní vyznamenání – medaile Za zásluhy v oblasti umění.

Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Vydražená cena: 3 600 Kč