A70/046

Vladimír Suchánek (1933)

BEZ NÁZVU

1992
Barevná litografie na papíru, 49x64,5 cm, čísl., sign. a věnováno tužkou pod tiskovou plochou "12/100 Vlad. Suchánek Lexovi přátelsky v jubilejním (smutně) 21. srpna 1993" a v ploše dat. "8. 8. 1992". Provenience: sbírka Alexandra Skalického.

Vladimír Suchánek je současný český malíř, grafik a ilustrátor. Studoval výtvarnou výchovu na PedF UK v Praze u prof. Boudy, Salcmana a Lidického a grafickou speciálku na AVU u prof. Silovského. Suchánkovy grafické listy, plné bohaté imaginace a osobité poezie, jsou důkazem mistrovského ovládání barevné litografie, která je jeho nejužívanější grafickou technikou. V této oblasti dosáhl mezinárodního uznání – za svou tvorbu získal celkem 29 významných cen. Svými pracemi je zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, Albertina Wien, Rockford Art Museum a v řadě dalších veřejných a soukromých sbírek u nás i v zahraničí. V roce 2006 mu bylo uděleno státní vyznamenání – medaile Za zásluhy v oblasti umění.