A70/048
Albín Brunovský (1935-1997)
ZÁHOŘÍ
1987
Litografie na papíru, 46,4x64,6 cm, zn. a čísl. tužkou pod tiskovou plochou "Záhorie. Koniec léta/ Petri Meo Dedicatum/ 6/65".
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Albín Brunovský - slovenský malíř, grafik a ilustrátor, absolvent Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě např. u Vincenta Hložníka, později na této škole také vyučoval, stal se profesorem a dokonce rektorem. V roce 1985 oceněn titulem národní umělec.