A70/057
Jan Souček (1941-2008)
KOSMOGONIE
1983
Barevný lept na papíru, 73,4x50,3 cm, čísl., sign. a dat. tužkou pod tiskovou plochou "14/60, J. Souček 83". Na zadní straně značeno a orazítkováno "831556ID28 Kosmogonie Jan Souček Akademický malíř, Karlova 25, 110 00 Praha".
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Jan Souček - český malíř, grafik a ilustrátor. V letech 1955–1957 se vyučil sklářem v Novém Boru, 1957–1961 studoval na střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě u prof. S. Libenského a 1963–1969 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru kresleného filmu prof. A. Hoffmeistera. Od roku 1971 pravidelně vystavoval v České republice, Německu, Švýcarsku, Belgii, Finsku, Francii, Rakousku či Spojených státech. Byl členem SČUG Hollar. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, Památníku národního písemnictví, Ministerstva kultury ČR, Galerie hl. m. Prahy či v budovách německého a brazilského velvyslanectví atd.