A70/076
Josef Multrus (1898-1957)
SESTRA V ATELIÉRU
1920
Olej na kartonu, 46,5x59,5 cm, sign. a dat. tužkou vpravo dole "Multrus 20".
Intimní výpověď mimořádné umělecké hodnoty nás uvádí do malířova ateliéru, který pro tento prosluněný okamžik zcela ovládla vlídně dominantní dívčí postava malířovy sestry, hodnotící zkušeným zrakem nějaké jeho kresebné studie. Zkratkovité, ale dokonale bravurní podání zachyceného okamžiku odhaluje domácky neupravený, důvěrně známý interiér, který se suverenitou mládí opanovala milovaná bytost. Rámováno v původním, zřejmě autorském rámu.
Na zadní straně desky "Potvrzení pravosti 1. srpna 1950, Josef Multrus".
Josef Multrus - český malíř a portrétista. Studoval u prof. Jaroslava Bendy na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. Jeho díla jsou zastoupena řadou českých galerií.