Hlavní stránka > Aukce > 70. Sbírka Alexandra Skalického a další vybraná díla českého výtvarného umění. > Ivan Kafka PF

A70/133

Ivan Kafka (1952)

IVAN KAFKA PF

1979/1980/1986/1989/1991/1992/1995-2017
PF 1979, 1980, 1986, 1989, 1991, 1992, 1995-2017, sedm nedatovaných, celkem 36 exemplářů. Povětšinou trojrozměrné objekty, lepené a vyřezávané z papíru o podobných rozměrech. Všechny značené tužkou, k některým patří karta s přáním psaným fixem. Každé PF samostatně v obálce, obálka značená "Osobní sbírka Alexandr Skalický st.". Provenience: sbírka Alexandra Skalického.

Ivan Kafka - sochař, fotograf, typograf, tvůrce instalací. Syn grafičky Olgy Čechové a malíře Čestmíra Kafky. Studoval v letech 1967-1971 na Střední odborné škole výtvarné v Praze. Pro jeho tvorbu je stěžejní vztah k přírodě. Od roku 1975 se zabývá projekty a instalacemi pro volnou krajinu, prostor a město. Pracuje s živly, přírodu konfrontuje s uměle dosazenými objekty. Ve svých dílech uplatňuje princip seriality, zmnožení a selektivního třídění, vznikají tak např. obrazce z barevně roztříděných listů. V 80. letech se podílel na organizaci celé řady nekonformních výtvarných akcí, výstav a samizdatových katalogů. Roku 1997 reprezentoval Českou republiku na 47. Bienále v Benátkách. Je znám především jako průkopník site-specific instalace, land artu a konceptuálního umění. Člen umělecké skupiny 12/15.