A71/063
Pravoslav Kotík (1889-1970)
ABSTRAKCE
1957
Kvaš na kartonu, 31,4x23 cm, sign. a dat. vpravo nahoře "P. Kotík 57/I".
Pravý roh odtržen, spodní okraj kartonu, na který je kresba adjustována, natržený a ohnutý.
Pravoslav Kotík - český malíř a grafik. Studoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze u E. Dítěte a J. Schikanedera. V letech 1913 - 1939 působil jako učitel na středních školách. Kotík a sochař Karel Kotrba založili v roce 1925 skupinu Ho Ho Ko Ko, která byla dodatečně pojmenována Sociální skupina. V padesátých letech žil v izolaci, až do roku 1958 nesměl vystavovat.