A71/133
Hubert Kovařík (1888-1958)
KRAJINA
Olej na plátně, 64x87,5 cm, sign. vpravo dole "Kovařík". Rámováno. Stav A.
Hubert Kovařík - sochař, keramik, malíř a grafik, studoval na Kunstgewerbeschule ve Vídni a soukromě u Antona Hanaka. Po vzniku Československé republiky krátce působil v Kunštátské keramice, v roce 1922 si zřídil vlastní umělecko-řemeslnou dílnu ve Svitávce. Roku 1925 získal čestný diplom na Mezinárodní výstavě dekorativních umění v Paříži a v roce 1930 Grand Prix na mezinárodní výstavě v Lüttichu.