A71/136
Jan Slavíček (1900-1970)
KRAJINA
Olej na překližce, 19,1x25 cm, sign. vpravo dole "J. Slavíček". Rámováno, zaskleno. Stav A.
Jan Slavíček - malíř krajin, zátiší a pražských pohledů. Syn malíře Antonína Slavíčka, studoval na pražské akademii u J. Preislera, V. Nechleby, M. Švabinského a O. Nejedlého. Podnikl řadu studijních cest (Francie, Itálie, Holandsko, Španělsko a další). Mnoho výstav (SVU Mánes, Topičův salon v Praze, Benátky, Pittsburg, Brusel, Paříž).