Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Dáma s modrým slunečníkem

A71/148

Vlastimil Košvanec (1887-1961)

DÁMA S MODRÝM SLUNEČNÍKEM

40. léta 20. stol.
Ženský poloakt v prosluněné atmosféře letního odpoledne, vysněná chvíle plná pohody, zeleně, květů a růžových tónů. Olej na plátně, 90x70 cm. Signováno vpravo dole „V. Košvanec“. Rámováno, zaskleno, drobné poškození na rámu, odloupnutá barva na několika místech v levé části obrazu.

Vlastimil Košvanec - absolvent pražské akademie, žák prof. Hynaise.