A71/155
Bojmír Hutta (1920-1987)
CHEB
1948
Olej na plátně, 77x65 cm, sign. a dat. vlevo dole „Hutta 48“. Rámováno.
Bojmír Hutta - malíř, pedagog a zakladatel a první ředitel Galerie výtvarného umění v Chebu. Tvořil především olejomalby, ale věnoval se i kresbě, akvarelu a linorytu.