Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Cheb

A71/155

Bojmír Hutta (1920-1987)

CHEB

1948
Olej na plátně, 77x65 cm, sign. a dat. vlevo dole „Hutta 48“. Rámováno. Stav A.

Bojmír Hutta - malíř, pedagog a zakladatel a první ředitel Galerie výtvarného umění v Chebu. Tvořil především olejomalby, ale věnoval se i kresbě, akvarelu a linorytu.