A71/157
Mária Medvecká (1914-1987)
ŽENA NA POLI
Olej na plátně, 51x70 cm, sign. vpravo dole "Medvecká". Rámováno. Stav A. Na zadní straně dva štítky. DIELO. Podnik SFVU - výstavné odd. Bratislava, Fučíkova 9. Jméno a adresa autora: M. Medvecká. Názov diela: Za oponou. Cena: 12 000,-. Technika: "nevyplněno". Rozměry: "nevyplněno". Určené pre akciu číslo: "nevyplněno". Majiteľ diela: "nevyplněno". Predajné/Nepredajné. Číslo katalogu: M-481/62. Autor: Mária Medvecká. Názov diela: Krajina pod mrakom. Rok vzniku: "nevyplněno". Technika: olej. Rozměry: 50x70. Toto originálne dielo v cene Kčs: 4 375,-. Slovom: Štyritisíctristosedemdesiaťpäť. Prijala umelecká komisia Slovenského fondu výtvarných umení Berlín 10. 1962.
Mária Medvecká - studovala u profesora Schurmanna na Oddělení kreslení a malování SVŠT v Bratislavě (1942-45), dále u profesora Andersena na Akademii výtvarných umění ve Vídni (1945-46) a u profesora Želibského na Akademii výtvarných umění v Praze (1946-47). Absolvovala v Bratislavě na VŠVU (1948). Byla členkou skupiny Život. Její dílo zpřístupněno v Tvrdošíne na Orave (1979). Samostatně vystavovala v Bratislavě (1948, 1979, Galéria hl. mesta Bratislavy), souborně v Národní galerii v Praze (1979). Literatura: Skrak, L.: Mária Medvecká. Bratislava 1977; Kotalík, J., Jankovský, M.: Mária Medvecká - súborné dielo. Katalóg NG Praha, 1979.