Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Dutosti růže

A71/169

Václav Lamr (1943-2020)

DUTOSTI RŮŽE

1968
Kombinovaná technika - olej a tempera na překližce, 81x61 cm, sign. a dat. vpravo dole "V. Lamr 68", zn. a dat. na zadní straně "Václav Lamr, 1968. Dutosti růže, tempera, olej". Rámováno. Stav A.

Václav Lamr byl český výtvarník, básník, aforista a osobnost evangelikálního hnutí. Rodák z Litovle, absolvoval uměleckoprůmyslovou školu v Brně, obor malířské techniky a malba v architektuře.