Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Na venkově - píseň cirkulárky

A71/173

Josef Lehoučka (1923-1999)

NA VENKOVĚ - PÍSEŇ CIRKULÁRKY

1981
Olej na kartonu, 32,5x47 cm, sign. a dat. vlevo dole "J. Lehoučka, VII 81". Rámováno. Stav A-B. Zadní strana zn., sign. a dat. "J. Lehoučka: Na venkově (píseň cirkulárky), 1981 32x47, J Lehoučka".

Josef Lehoučka v letech 1945-1950 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u prof. Františka Tichého. Po absolutoriu se živil jako propagační referent, keramik a jeřábník. Od roku 1967 se soustavně věnoval malířství. Samostatné výstavy v roce 1962 Praha, klub Mánes, 1963 Kolín nad Labem, městské divadlo, 1964 Praha, síň Mikoláše Alše, 1983 Mělník, Galerie ve věži, 1985 Zlín, Galerie Dílo, 1992 Praha, Galerie Platýz, 1999 Praha, Galerie Vltavín. Na přelomu let 2007 – 2008 se zúčastnil výstavy Skupiny Máj 57, jíž byl členem, v Císařské konírně Pražského hradu. V zahraničí se podílel na těchto výstavách: 1965 V. Biennale internationale d’arte contemporanea – San Marino, 1967 Pražští umělci - Linz, Galerie MAERZ, Malíři z Prahy - Sopoty, 1969 Čeští umělci - Basilej, Galerie Riehentor, 1973 Galerie zum Roehbok - Stein am Rhein, 1981 Galerie am Hinterberg – Zürich. V Čechách je zastoupen v těchto sbírkách: Národní galerie Praha, Středočeská galerie Praha, Jihočeská Alšova galerie - Hluboká nad Vltavou.