Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Chvíle pocitu

A71/176

Jaroslav Šerých (1928-2014)

CHVÍLE POCITU

1991
Olej na plátně, 35x50 cm, sign. a dat. vpravo dole "Šerých 1991". Rámováno. Stav A. Sign., zn. a dat. na zadní straně "Jaroslav Šerých, Chvíle pocitu, 1991".

Jaroslav Šerých studoval na pražské akademii u prof. Vladimíra Pukla a Vladimíra Silovského. Věnoval se grafice, kombinovaným technikám, dětské ilustraci, známé jsou jeho ilustrace k japonským pohádkám či Labutímu jezeru.