Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Konzolové hodiny

A71/200

Jacques Paillard (Paliard) (1718-1787)

KONZOLOVÉ HODINY

Francie, Besançon 1. pol. 18. stol.
Konzolové hodiny se skříní celoplošně intarzovanou želvovinou a bronzem ve stylu Boulle z doby Ludvíka XV. Ciferník dělen římskými číslicemi v modré na bílém smaltu. Signované na štítku pod ciferníkem a rytou signaturou na zadní desce stroje. Půlové bití. Rozměr: 91x35x18 cm. Stav C. Drobné poškození intarzie a smaltu na štítku s podpisem, poškozena smaltovaná kartuše na ciferníku s číslicí I. Chybí klíček, chod nezjišťován, jinak kompletní. Provenience: sbírka Dr. Jaroslava Lorka

Jacques Paillard (Paliard) - narozen v Beauregard dne 08. 10. 1718, zemřel v Besançonu dne 05. 01. 1787, mistr hodinář v Besançonu, kde je uváděn již v roce 1739.