A71/316
TROJICE ČÍŠÍ A FLAKON
Čechy, 19. stol.
Dvě zvonovité číše, první z rubínového skla a druhá s rubínovou lazurou, menší fasetovaná do osmistěnu, větší hladká a zdobená ornamentální malbou opakním emailem a zlatem. Číše z bezbarvého skla přejímaná rubínovou lazurou, celoplošně zdobená matnou řezbou šachovnicového vzoru s hvězdami a lesklými čočkami, na pohledové straně osmiboký medailon s motivem běžícího koníka, rozšířená patka je pojednána klikatkovým vzorem.
Flakon kónického tvaru, pravidelně členěného čtyřmi natavenými prstenci, s rozšířenou bází a úzkým límcovitým hrdlem osazeným štíhlou kónickou zátkou, zdobenou štípaným "sukénkovým" lemem a natavenou spirálkou v podobě hada, bezbarvé sklo foukané, částečně lazurované rubínem, zlacená štafáž.
V. 9,5 cm, 11,5 cm a 12,5 cm; flakon 24 cm.
Flakon: obě části opatřeny zlatou štětcovou značkou č. "61.".
Stav A-B.