A71/319
DÓZA - VÁZA
Čechy, Harrachovské sklárny, Nový Svět v Krkonoších, nebo Rakousko, Vídeň, J. Schreiber & Neffen,
70. - 80. léta 19. stol.
Dóza v novorenesančním stylu z temně fialového hořečnatého skla, ze stran zploštělý kulovitý tvar na vyšší patce kruhového půdorysu, horní třetina tvoří odnímatelné víko s úchytem v podobě kónické vázičky, jejíž okraj je vybroušen do zoubkovitých výběžků, stejně jako patka. Historizující ornamentální dekor je malován opakním bílým emailem a zlatem, na pohledové straně antikizující výjev sedícího muže se dvěma loveckými psy v krajině.
V. 23,3 cm.
Oba kusy číslovány barvou "7.".
Stav restaurováno.