A71/351
Oswald Lippert (1908-1992)
VÁZA S ŽENSKÝMI AKTY
ca 30. léta 20. stol.
Mohutná kónická váza ze silnostěnného bezbarvého skla, zdobená lineárně leptaným, kolorovaným a zlaceným výjevem čtveřice ženských aktů s drapériemi a vegetací v artdecové stylizaci.
V. 27,5 cm.
Leptaná a zlacená signatura ve spodní části (v dekoru): "OSWALD LIPPERT".
Oswald Lippert vystudoval Střední průmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově a VŠUP u prof. J. Drahoňovského. V letech 1933-1945 působil jako profesor na sklářské škole v Kamenickém Šenově, poté v letech 1948-1973 vyučoval na Státní sklářské škole v německém Rheinbachu.