A71/403
DÓZA VE TVARU SVAZKU CHŘESTU
Horní Uhry, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur,
3. čtvrt. 18. stol.
Fajánsová cukřenka ve tvaru svazku chřestových stonků, jeden z nich tvoří i úchyt víka, malováno v pestrých muflových barvách.
Srov. Růžena Hrbková, Holíčska fajansa, Bratislava 1954, s. 45, obr. 17; Dr. Fr. Weiner, Holíčská majolika. Zvláštní otisk z čís. 113. Časopisu Vlasteneckého spolku Musejního v Olomouci, Olomouc 1912, tab. X., obr. XIX.
14x7,5x9 cm.
Značeno na podední: "H".
Stav restaurováno.
Obě části lepeny.