A71/405
KROPENKA - SV. VERONIKA
Horní Uhry, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur,
2. pol. 18. stol.
Závěsná plastika světice modelovaná ve vysokém reliéfu, v rukou drží roušku s otiskem Kristovy tváře, tvořící zároveň nádobku na svěcenou vodu, fajáns, bíle glazováno, malováno v barvách vysokého žáru.
V. 22 cm.
Neznačeno.
Stav restaurováno.
Restaurované nohy.