Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Závěsný talíř

A71/410

ZÁVĚSNÝ TALÍŘ

Západní Slovensko, Boleráz, okolo 1800
Hlubší talíř se zvlněným okrajem, na bílé krakelované glazuře zdobený malbou květinových motivů v barvách vysokého žáru s dominantní modrou a zelenou, žlutými akcenty a tmavě fialovou obrysovou kresbou. Zezadu opatřeno drátěnou montáží k zavěšení. Ø 28,3 cm. Na podední inventární štítek "Sp. 17" a torzo druhého, jinak neznačeno. Stav B/C. Drobné oděrky a prasklina na okraji.