A71/413
ZÁVĚSNÝ TALÍŘ
Západní Slovensko, pol. 19. stol.
Hluboký fajánsový talíř, bíle glazovaný, široký okraj je zdoben ornamentální malbou hnědé klikatky se zeleným a žlutým tečkováním a lemován modrou vlnovkou, v zrcadle stylizovaný florální motiv. Zezadu opatřeno drátěnou montáží k zavěšení.
Ø 22,5 cm, v. okraje 5,5 cm.
Neznačeno.