A71/418
DVOJICE BEDNĚNÝCH DŽBÁNŮ
Západní Slovensko, Dechtice, 2. pol. 19. stol. (1867)
Džbán typu sova s téměř uzavřeným hrdlem s vyčnívajícím ústím a páskovým uchem, fajáns bíle glazovaná, malováno v barvách vysokého žáru modrým a zeleným florálním dekorem.
Džbán "sova", fajáns bíle glazovaná, malováno v barvách vysokého žáru modrým a zeleným florálním dekorem mezi dvěma stylizovanými rostlinnými pásy, pod uchem datováno "1867".
V. 24 cm a 25 cm.
Modrá štětcová značka na podední / neznačeno.
Stav restaurováno.