A71/428
MALOVANÝ DŽBÁN
Morava, Telč, Lidová malírna v Telči
Návrh František Fromek
20. - 30. léta 20. stol.
Velký džbán z měkké kameniny s krátkým úzkým hrdlem a páskovým uchem, tvarem se blížící typu čepáku, na krémové glazuře pestře malovaný stylizovaným florálním a ornamentálním dekorem podle lidových vzorů s ústředním motivem dvojice kohoutů na čelní straně.
V. 35 cm.
Na podední hnědá štětcová značka malírny a vzoru: "F.50.".
Krakelovaná glazura.