Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Dóza se šípky

A71/445

DÓZA SE ŠÍPKY

Čechy, Duchcov, Royal Dux, 70. léta 20. stol.
Porcelánová dóza kulovitého tvaru na vyšší patce, klenuté víko je završeno úchytem ze šípkových plodů, barevně akcentovaných ve dvou odstínech červené. V. 14,5 cm, Ø dna 8,3 cm. Na podední vtlačené výrobní číslo „12076“, tištěná nadglazurní značka „ROYAL DUX BOHEMIA atelier / designed by Š. Radová“, nalepený trojúhelník z růžové keramické hmoty s nápisem „ROYAL DUX BOHEMIA“, žaludem a písmenem „D“. Několik drobných odštěpků na okraji víka. Repr.: Jaromíra Maršíková, The Jury at the 2nd International Exhibition of Glass and China Jablonec 76, obr. 25, in: Glass Review č. 11, roč. 1976. Provenience: sbírka Alexandra Skalického.