A71/457
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Německo, Berlín, Königliche Porzellan Manufaktur,
2. čtvrt. 19. stol.
Porcelánový šálek s podšálkem zvonovitého empírového tvaru s převýšeným uchem zakončeným palmetou a hlubším podšálkem, bílý porcelán, plasticky zlacený perlovcový a listovcový pás, bohatá zlacená štafáž s florálními motivy.
V. šálku 9,5 cm, Ø talířku 14,5 cm.
Modré podglazurní „Zeptermarken“, červeně tištěné nadglazurní říšské jablko s "K.P.M." a štětcové značky.