A71/464
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Čechy, Horní Slavkov, Lippert & Haas,
2. čtvrt. 19. stol.
Šálek s podšálkem z bílého porcelánu, oba kusy jsou v těle žebrované, šálek s převýšeným volutovým uchem je zdoben malbou vertikálních pruhů v tónech zelené, podšálek jemným pastelovým mramorováním, které v obou případech korunuje bohatá zlacená štafáž.
V. šálku 10 cm, Ø podšálku 15 cm.
Šálek značen vtlačeným "S" a číslem "51", podšálek modrým podglazurním "S.".
Vlasová prasklina na spodní straně podšálku.