A71/471
SERVIS S VEDUTAMI
Čechy, Praha (Smíchov), K. k. priv. Porzellan- u. Steingutfabrik von Kriegel & Co.,
40. léta 19. stol.
Souprava z bílého porcelánu obsahuje konvičku, mléčenku a cukřenku (všechny s víčky) a šest šálků s podšálky, cylindrické tvary s obloukovým (páskovým) uchem a drobnou hubičkou, na pohledové straně černě tištěné veduty hradů, klášterů a dalších památných míst především ze Švýcarska (některé se opakují): St. Jacob (bei Basel), Rhaealta, Stanz, Gottlieben, St. Gallen, Grandson, Chillon, Zwingli`s Hütte bei Wildhaus, Pfeffers, Einsiedelei bei Solothurn, Vallengin; Klosterneuburg; Hradschin, motivy převzaty z dobově oblíbených místopisných alb ocelorytů; zlacené obruby.
V. 15,5 cm (konvička), 13,5 cm (mléčenka), 10 cm (cukřenka), 6,5 cm (šálky), Ø 14 cm (podšálky).
Zn. vtlačeně „K&C PRAG“, "PRAG".
Stav A-B.
Drobně restaurované hubičky konvic a okraj jednoho šálku, vlasové praskliny na uchu konvičky a některých šálků, jinak pouze místy setřené zlacení.