Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Párové vázy

A71/479

PÁROVÉ VÁZY

Čechy, 2. třetina 19. stol.
Dvojice porcelánových váz ve stylu druhého rokoka, srdčitý tvar na vyšší patce a podstavě o šesti nožkách, rozšířené čtyřlisté hrdlo je po stranách spojeno s dvojicí akantových uch, zdobeno kobaltově modrým fondem, v kartuších na protilehlých stranách těla vázy vždy na glazuře pestře malovaná kytice a z druhé strany galantní scéna, dekorativnost celku korunuje bohatá zlacená štafáž V. 41 cm. Stav A-B. U jednoho kusu lehce poškozeno v místě napojení těla vázy na patku, oba kusy mají drobnou prasklinu na patce.