A71/489
DVOJICE FIGURÁLNÍCH PLASTIK
Čechy, 19. stol.
Dvě porcelánové miniatury představují rokokovou dámu a panovníka s insigniemi, tónované inkarnáty, barevná malba, zlacená štafáž, obě figurky stojí na nízkých kruhových soklech s reliéfním dekorem.
V. 12 cm a 14 cm.
Dáma: vtlačená značka "P" (patrně Praha-Smíchov, K. k. priv. Porzellan- u. Steingutfabrik von Kriegel & Co., pol. 19. stol.), král: štětcové zn. "118" a "20.".
Stav restaurováno.
Obě figurky lepeny: dáma v pase a na rukou, u krále žezlo a koruna.