Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Dvě princezny

A71/497

Ferdinand Liebermann (1883-1941)

DVĚ PRINCEZNY

Německo, Selb, Ph. Rosenthal & Co., 20. léta 20. stol. (návrh 1919)
Plastika klečící princezny se zlatým míčkem v levé ruce a kachničkou u nohou, na kruhovém soklu imitujícím terén, bílý porcelán, barevně malováno převážně v tónech modré, zelené a hnědé, tónovaný inkarnát, zlacené detaily. V. 14,3 cm. Zezadu na plintu značeno: "FERD. LIEBERMANN.", zespodu vtlačené číslo modelu "K.537." a zeleně tištěná podglazurní značka "Rosenthal SELB-BAVARIA". Stav A. Lit.: D. Struss: Rosenthal. Service, Figuren, Zier- und Kunstobjekte, Augsburg 1995, s. 45.

Ferdinand Liebermann - významný německý sochař začátku 20. stol. Věnoval se plastice spojené s architekturou a památkové péči. Pro firmu Rosenthal pracoval od roku 1909 a patřil k nejaktivnějším modelérům Kunstabteilung Werk Selb. K jeho nejznámějším návrhům se řadí Filozofická disputace.