A71/707
ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY CORGÉMONT
Švýcarsko,
1. třetina 20. stol.
Zlaté tříplášťové kapesní hodinky (vnitřní plášť - obecný kov, z jedné strany pozlacený), vnější plášť zdoben gravírovaným ornamentem, béžový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny, doplněn 24-hodinovými hodnotami, opatřen dvojicí modřených ruček a samostatnou vteřinovkou. Strojek s kotvovým krokem značen "CHRONOMETRE CORGEMONT WATCH", na vnitřní straně pláště značeno "SPIRAL BREGUET ANCRE 15 RUBIS CORGÉMONT WATCH", č. 3013, ryzostním č. "14 K 0,585", švýcarské puncovní značky "veverka". Ø 5 cm, v etuji.
Funkční, jdoucí.