Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Madona s dítětem

A71/744

MADONA S DÍTĚTEM

Čechy, Broumovsko, 19. stol.
Lidová dřevořezba s podněty z viděných gotických Madon, lipové dřevo, druhotná polychromie, 37,5x12,5x6 cm. Plastika je pojednána jako reliéf, zadní strana je mírně vyhloubená, drapérie modelovány do mělkých záhybů. Stojící korunovaná Panna Maria nese na levé ruce nahého sedícího Ježíška, jenž ji objímá kolem ramen a drží jablko, zatímco mu matka pravou rukou přidržuje nožky. Stav odpovídající stáří. Provenience: Bohdašín (Broumovsko) – statek z r. 1880, od r. 1957 sbírka A. Skalického, Náchod. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2022.