A71/747
UKŘIŽOVANÝ
Východní Čechy, Rváčov u Hlinska,
2. pol. 19. stol.
Lidová dřevořezba s polychromií napodobující inkarnát a zdůrazňující krvácející rány, 53x42 cm. Štíhlý korpus ve tvaru písmene "Y", stylizovaných, lehce předimenzovaných proporcí, zahalený bederní rouškou se dvěma splývajícími cípy, hlava je ovinuta věncem z proutí.
Stav odpovídající stáří.
Provenience: sbírka Antonína Kouby, Blatno u Hlinska, inv. č. 46 (do r. 1970), sbírka A. Skalického, Náchod.
Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2022.