Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Rodokmen Ludvíka Antonína hraběte ze Žerotína (1723–1808)

A71/754

RODOKMEN LUDVÍKA ANTONÍNA HRABĚTE ZE ŽEROTÍNA (1723–1808)

pol. 18. stol.
Linie rodu Žerotínů sahající od 18. století (Anton Louis Graf und Hern von Zierotin K. K. Kammerer) po 16. století - otcovská linie k Přemyslavu II. ze Žerotína (1590-1652). Kvaš na pergamenu, 52,5x70,5 cm, v barvě, německy. Rámováno, zaskleno. Stav odpovídající stáří. Ludvík Antonín pocházel z velkolosinské linie Žerotínů, narodil se jako prostřední ze tří synů hraběte Jana Ludvíka ze Žerotína (1691–1761) a jeho manželky Marie Františky, rozené hraběnky Herbersteinové (1697–1763). Spolu s otcem a bratry užíval od roku 1740 alianční příjmení Žerotín-Lilgenau, respektive hrabě ze Žerotína, svobodný pán z Lilgenau. Byl císařským komorníkem, na Moravě zastával funkci zemského soudce a stal se také dvorním radou. Zemřel v Brně.