Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Z bílých hor - 9 dřevorytů

A72/052

Karel Pekárek (1917-?)

Z BÍLÝCH HOR - 9 DŘEVORYTŮ

1944
Nekompletní soubor dřevorytů obdobných rozměrů ca 8,5x15,5 cm na hedvábném papíře. V cyklu je obsaženo 6 motivů, z toho 5 signovaných, datovaných, číslovaných (68/150) a paspartovaných (20x29,5 cm), jeden další a některé z nich opakovaně - volné, neznačené (celkem 7 ks) + trojice ex libris menších formátů. Uloženo v papírové obálce s chlopněmi, opatřené věnováním p. Stanislavu Gajdošíkovi o Vánocích 1944 s podpisem Karla Pekárka. Obálka ušpiněná, volné listy lehce pokrčené. Z pozůstalosti Stanislava Gajdošíka