Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Dvojice knih s ilustracemi Toyen

A72/109

Různí autoři

Toyen (1902-1980)

DVOJICE KNIH S ILUSTRACEMI TOYEN

1932, 1941
Romain Rolland: Petr a Lucie. Vel. 8°, 19x12,5 cm. 144 číslovaných s., česky, přeložil Jaroslav Zaorálek. Pevná nakladatelská plátěná vazba s tlačeným a zlaceným dekorem a nápisovým štítkem na hřbetu. Titulní strana tištěna v černé a modré barvě. Úprava, frontispice a 2 další dvoubarevné litografie a vazba: Toyen. Vydal roku 1932 Rudolf Škeřík v Praze jako 2. vydání 18. svazku edice Symposion. Na předním přídeští ex libris Eva Součková. Velmi dobrý stav, pouze několik otisků prstů a lehce ušpiněná vazba. Ukolébavky naše i cizí. Vel. 4°, 24x16 cm. Nestránkováno. Volné archy v papírové obálce. Vybrali, uspořádali a přeložili: Arno Kraus a Jaroslav Podroužek. Obálka, frontispice a titulní strana: Toyen. Vydal Rudolf Kmoch v Praze v zimě 1941 v edici Klub 777 bibliofilů. Celkový náklad 777 výtisků. Tento výtisk má číslo 77. V tiráži podpisy Toyen, Arna Krause a Jaroslava Podroužka. Velmi dobrý stav, pouze obálka lehce ušpiněná.