Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Písmo Svaté Starého a Nového Zákona - díl 1. a 2.

A72/125

Gustave Doré (1832-1883)

Josef Pfeiffer (1849-1894)

PÍSMO SVATÉ STARÉHO A NOVÉHO ZÁKONA - DÍL 1. A 2.

1888 a 1892
Vel. 2°, 41x30 cm. 980 a 1112 číslovaných sloupců, česky. Luxusní pevná celoplátěná nakladatelská vazba s reliéfním a zlaceným dekorem s motivy čtyř evangelistů v rohových kartuších a florálními ornamenty, značená Jos. Pfeiffer Praha. Zlatá ořízka. Vydání dle Vulgaty. Redakce Václav Štulc a Antonín Lenz. Dřevořezové ilustrace Gustave Doré. Sloupcové ornamenty H. Giacomelli. Vydal J. Otto v Praze vlastním nákladem roku 1888. Uloženo v kartonovém pouzdru. Místy drobné skvrny, nepatrně odřené vazby, jinak výborný stav. Pouzdra výrazněji poškozená.