Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Trůnící Madona s dítětem, sv. Janem Křtitelem, sv. Janem Evangelistou a anděly

A73/026

Jan I. Sadeler (1550-1600)

Hans von Aachen (1552-1615)

TRŮNÍCÍ MADONA S DÍTĚTEM, SV. JANEM KŘTITELEM, SV. JANEM EVANGELISTOU A ANDĚLY

1589
Mědirytina na papíru, 23,8x33,2 cm, značeno vpravo dole "Ioan von Achen figura.", dole uprostřed "Joan. Sadl. autor et scalpt. D. D. 1589.". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Papír lehce skvrnitý v okrajových partiích.

Jan Sadeler I. - vlámský renesanční rytec působící v Antverpách, bratr Aegidia I. (1555-1609?) a Rafaela I. (1560-1628/1632). Roku 1585 odešel s bratrem do Německa, 1593 pak do Itálie.

Vyvolávací cena: 3 900 Kč
Vydražená cena: 6 500 Kč